(ВИДЕО) Како крадци украле Bentley Continental GT?

Од Соединетите држави ни доаѓаат интересни снимки…
Според американските медиуми во местото Холанд, Мичиген, крадците провалиле во салонот за автомобили и украле Hyundai Palisade, Genesis G70, Chevrolet Impala и Ford Fusion.
Тоа не било доволно за нив, па „скокнале“ до следниот изложбен салон “European Autohaus“, лесно ја отвориле вратата и влегле внатре каде што нашле Bentley Continental GT.
Она што било неверојатно бил моментот кога со Бентлито минале низ вратата на салонот, а бидејќи тоа не минало како што треба, полицијата успеала да стигне таму пред крадците да избегаат.
Потерата започнала, а тие во нивниот Ford Fusionu не отишле далеку и наскоро биле уапсени. Според извештајот на полицијата, во период од две недели биле украдени повеќе од 36 автомобили.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Наградна игра за при-пејд корисници на А1 Македонија:  Надополни и играј за iPhone SE 20

А1 Македонија продолжува со летните изненадувања, овојпат за своите при-пејд корисници, кои со секое надополнување …