(ВИДЕО+ФОТО) ЗИМА ВО ЈУНИ: Снегот ги изненадил мештаните на руски град на крајниот исток на земјата!

Во рускиот град Анадир, во Чукотка, вчера снегот ги изненадил мештаните.
Многумина на социјалните медиуми покажале дека зимата се вратила во овие краишта.

Иако во многу населени места нападнал едвај неколку сантиметри снег, надлежните од Анадир решиле повторно да ги снабдат граѓаните со греење затоа што температурите значително опаднале, а се очекува временските услови да не бидат поповолни ниту во наредните денови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) АРКТИК – СТОТИНА ВИРУСИ ГО ЧЕКААТ СВЕТОТ: Спиеле милиони години а поради нашата немарност сега се подготвени „да нападнат“!

Научниците предупредуваат на вознемирувачки феномени на Арктикот. Во последните две недели, температурите во Сибир достигнаа …