(ФОТО) ЉУБОВ ПОСИЛНА ОД СЕ – Животот ги раздвоил во детството: Ниту не наслутувале какво сценарио ќе им приреди судбината 20. години подоцна!

Им било судено да бидат заедно
Лора Шил и Мет Гродски имаат бајка. Уште во предучилишна возраст, Мет им кажал на своите пријатели дека двајцата ќе стапат во брак. Дваесет години подоцна, тие се венчани.
Мет и Лора се запознале на предучилишен престој во Феникс. Како што напишал Мет на Инстаграм, „едно од моите први сеќавања е кога имав 3 години и кога станав и реков пред целата група дека еден ден ќе се оженам со неа“.
Тој сè уште се сеќава кога биле заедно, играле криенки и кога до доцна доживеале. Лора го научила како да се лула на лулашка и да црта.
„Филмот ‘Крајот на Лавовите’ во тоа време го сакаа сите деца и поминавме многу време цитирајќи реченици од тој филм. Се сеќавам дека сакав да ја импресионирам на празникот на 5. мај кога се обидувавме да отвориме пињата. За среќа, јас бев тој што ја отвори и со тоа и го привлече вниманието“.

А, потоа животот ги разделил
Тие биле разделени бидејќи оделе во различни училишта. Лора се преселила во другиот крај на градот и тие го изгубиле контактот.
Неколку години подоцна, во средно училиште, другар на Лора од училиште го спомнал Мет. Се испоставило дека тие одат заедно на тренинзи. Кога таа му рекла дека таа исто така го познава Мет, истиот тој пријател сакал да им овозможи да се видат, но таа била скептична.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Фотки на девојка станале хит на интернет бидејќи ги има НАЈДОЛГИТЕ НОЗЕ на светот!

Девојка од Монголија е висока 205 сантиметри и ги има вторите најдолги нозе на светот. …