(ФОТО) СТРАШНО – ПРИЈАТЕЛ И НАПРАВИЛ ПЕКОЛ ОД ЖИВОТОТ: На Фејсбук објавил дека умрела од корона, а се поради освета!

Шерон Мекливени била шокирана кога нејзин близок пријател објавил дека починала од корона вирус, како одмазда поради тоа што не го додала во групата на „Фејсбук“ за разговор со мајки.
Шерон, која живее во Росингтон, Јужен Јоркшир, првично била згрозена кога лажниот профил на Фејсбук кој се претставувал како неа објавил дека е позитивна за коронавирусот и дека сите пријатели што неодамна ги угостила мораат да одат на тест, пишува Дејли Меил.
Таа тврди дека станува збор за уште потемен пресврт кога некој што таа го сметала за добар пријател,повеќе од една деценија, објавил: „Почивај во мир, Шерон, ќе ни недостигаш. Ти замина премногу брзо заради оваа ужасна болест“.
Кога ќерката на Шерон, Ебони Смит се соочила со лицето кое ја шири веста за смртта на нејзината мајка, на семејството му било кажано дека е сè затоа што таа го оставила надвор од групата на „Фејсбук“. Со скршено срце, Шерон го пријавила својот поранешен пријател за неговиот ужасен заговор, во полицијата во Јужен Јоркшир, пред да започне да ги известува преплашените пријатели и семејство дека е жива и дека нема вирус.

“Ме остави во солзи заради сето ова. Го повикав на телефон. Сакав да знам зошто го сторил тоа. Тој е отров. Можеби досега сум била премногу мека на него. Тој ме праша како се чувствувам во изолацијата и изјави дека добро се држим, бидејќи во групниот разговор со другите мајки тој прашал дали може да се придружи а јас одбив бидејќи тој не е мајка, па нема никаква врска со тоа. Се чувствувал изоставено, но јас сум само мајка која се обидува да се справи со секојдневниот живот и сакам да се уверам дека моите деца се во ред. Мојот свет не се врти околу ‘наречи’ пријатели“, вели Шерон.
Шерон уживала во скара со децата во нивната градина на почетокот на овој месец и не размислувала да сподели што прави, на социјалните мрежи. Сепак, таа тврди дека нејзиниот поранешен пријател создал лажен профил на Фејсбук користејќи го нејзиното име и слика за да испрати предупредување до другите за оваа пригода.
Тој напишал: „Само за да ги известам сите пријатели и семејство дека сум позитивна на тестот за КОВИД-19. За сите оние што неодамна ја посетуваат мојата куќа, особено на скарата што ја имавме пред некој ден, можеби ќе треба да се тестирате. Навистина ми е жал.”
Само неколку часа подоцна, човекот на неговиот профил на Фејсбук објавил дека ги известува сите дека Шерон починала.
Тој напишал: „Почивај во мир Шерон, ќе ни недостигаш. Ти замина прерано поради оваа ужасна болест“.

Оние кои ја познавале реагирале ужасно уште пред да успее да открие дека е сè уште жива и добра. Кога ќерката на Шерон, Ебони Смит, се соочила со личноста која ги шири вестите за нејзината мајка, наишла на непристоен одговор -‘Ако Шез ме додадеше како пријател во групниот разговор и ме третираше како пријател, немаше да биде во овој хаос’.
Кога дополнително го притиснале и го прашале за лажниот профил на Фејсбук, тој напишал: „Претпоставувам дека таа научи вредна лекција за да ги цени нејзините пријатели“.
“Тоа беше мојот прв роденден во изолација и не сакав да ги изведам децата затоа што син ми беше класифициран како висок ризик. Така, само јас и моето семејство направивме скара и седнавме во градината. Никој не дојде освен мајка ми која донесе честитка и уште неколку работи. Децата се мојот свет и ќе направам се за да ги заштитам. Кога имав претходен долгогодишен партнер, тој ми рече дека се чувствува запоставено. Како никогаш да не пораснал“, вели Шерон.
Нејзините пријатели се собрале по болната состојба низ која минувала.
„Го прифатив барањето за пријателство (од лажен профил). Каков лудак може да објави нешто како такво за одмазда, без да размислувам за тоа како се чувствуваа твоето семејство и пријатели?“, се прашува Сем Док.
Од полицијата само наведуваат дека истрагата е во тек.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Фотки на девојка станале хит на интернет бидејќи ги има НАЈДОЛГИТЕ НОЗЕ на светот!

Девојка од Монголија е висока 205 сантиметри и ги има вторите најдолги нозе на светот. …