(ФОТО) СЕКОГАШ БЕСПРЕКОРНО СРЕДЕНА – Откако ја нема Меган, таа е повторно ѕвезда: Кејт Мидлтон изгледа прекрасно во романтичниот „цветен“ фустан!

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, модата ја има во малото прсте.
Многумина ќе се согласат дека Кејт е веројатно најубавата членка на кралското семејство и онаа со највисок стил, особено сега кога нејзината најголема конкуренција ја нема (секако мислиме на Меган Маркл).

View this post on Instagram

🌻 This #ChildrensHospiceWeek The Duchess of Cambridge, Royal Patron of @eachhospices since 2012, joined families to plant a garden for The Nook, one of EACH’s purpose-built hospices. Using plants bought during her visit to Fakenham Garden Centre last week, The Duchess worked alongside an EACH volunteer gardener and a family to plant a garden that will provide enjoyment for children and families. Throughout the pandemic EACH has continued to deliver end of life and emergency crisis care as well as bereavement support. Marking the end of Children’s Hospice Week, The Duchess also met with staff from EACH’s care and facilities teams to thank them for the incredible work that they do. Organised by the UK charity Together for Short Lives, Children’s Hospice Week 2020 celebrates and raise vital funds for the UK’s 54 children’s hospices — visit @togetherforshortlives to find out more.

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

За посета на дом за незгрижени деца, Кејт избрала опуштена дневна комбинација која е сè уште толку елегантна и женствена што многу жени не би се срамеле да ја носат во многу поформални прилики. Нејзиниот избор паднал на цветен миди фустан и еспадрили на полна пета.

Оваа комбинација е омилена комбинација на многу жени во пролет и лето, а покрај тоа што изгледа одлично, многу е удобно да се носи цел ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Фотки на девојка станале хит на интернет бидејќи ги има НАЈДОЛГИТЕ НОЗЕ на светот!

Девојка од Монголија е висока 205 сантиметри и ги има вторите најдолги нозе на светот. …