(ВИДЕО) ОТКРИТИЕ НА „АМЕРИКА ИМА ТАЛЕНТ“: Оваа жена има 73. години а дури со 59. почнала да се бави со бодибилдинг!

Жозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73. години, а кога ќе ја погледнете, не би и дале ниту 55. И не само тоа, оваа жена започнала да се бави со боди-билдинг на 59-годишна возраст а за себе вели дека е родена да ги забавува луѓето.


Учествувала во шоуто „Америка има талент“ и со својот иглед целосно ги воодушевила и познатите домаќини, вклучувајќи ја и убавицата Софија Вергара, како и публиката која заедно со неа ја повторувала нејзината узречица „ПОУ“ (кик).


Жозефина Монастерио се претставилаа велејќи дека за неа годините се само број, а на YouTube се појави видео од нејзиниот настап и веќе го виделе неколку милиони луѓе.
Сите членови на жирито на бабата би и дале барем 20 години помалку, а и Вергара била воодушевена, која рекла дека мислела дека Жозефина имал околу 56-57 години.


Кога водителот, инаку актер, Тери Кревес без маица, и се придружил за време на настапот, целата сала „зоврела“.
Погледнете како изгледало тоа:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

УШТЕ 30. СЕМЕЈСТВА ВО ЖАЛОСТ – Во Македонија денеска се регистрирани 1160 нови случаи на Ковид 19: Починати се 30 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани …