„Лица и дела“ со маестро Сашо Ливрински

Вечерва гостин во програмата „Лица и дела“ ќе биде маестро Сашо Ливрински, хармоникаш во групата „Академци“, но и аранжер, професор…
Ливрински има завршено музичка академија а неговата кариера е богата со многу фестивалски песни но и соработка со голем број македонски пејачи.
Луврински го издаде и дискот „Вруток“ во кое ги спои народната и џез музика…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ТВ СЛАТКАР ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ – Бади Валастро после тешките повреди и неколку операции:„Прашање е дали воопшто ќе можам да работам!“

Бади се повредил кога се обидел да одглави механизам во куглана што одеднаш застанал, а …