(ВИДЕО+18) Еротска драма од 2015. станала хит на Нетфликс поради воведната експлицитна сцена!

Еротската драма „Љубовта“ од контроверзниот режисер Гаспар Ное се појави во САД на списокот на 10-те најгледани филмови, иако филмот беше објавен уште во 2015. година.
Во последните неколку дена се појави нов тренд на TikTok – корисниците на оваа социјална мрежа ги снимаат своите реакции на воведната сцена на филмот, која крена многу прашина кога беше прикажана на Канскиот филмски фестивал во 2015. година.
Стотици корисници на TikTok учествуваа во новиот тренд, а резултатите не ги разочараа. Што се случува во почетната сцена? Филмот започнува со експлицитна сцена на взаемна мастурбација помеѓу главниот лик Марфи (Карл Глузман) и жена за која подоцна се открива дека не е негова девојка.
„Марфи е Американец, кој живее во Париз и влегува во јасно сексуално и емотивно чувство во врска со нестабилната Електра“, се вели во синописот на филмот. „Не се свесни за ефектот што ќе го има врз нивните односи, тие покануваат убав сосед во кревет“.


Благодарение на трендот во „ТикТок“, филмот се искачи на седмото место на списокот на Нетфликс на најгледани филмови во САД.
„Ако го гледавте ‘365 дена’ и ви се допаѓа, проверете го ‘Љубовта“ на Нетфликс“, рече Бела Еши, за која се верува дека го започна трендот. Таа посочи дека луѓето го користат звукот што го објавила и ја снимиле својата реакција на воведната сцена, а ТикТок“ бил преплавен со вакви снимки.
Еве неколку реакции.

@karlea_abbigayleUmmmm🤭 ##fyp do this alone if you gone do it😂


♬ original sound – bella_ashey

@thekidsmittyReply to @pr33ttyluuh._joy DO NOT WATCH THIS. TOOK IT TOO FAR OMG

♬ original sound – bella_ashey

@laura2002m1How is this on Netflix!!! I’m scared ##SNOOZZZAPALOOZA ##RainforestFacts ##BrowFitness ##fyp ##foryou

♬ original sound – bella_ashey

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …