(ВИДЕО) Брза и вкусна пита

Кога еднаш ќе ја пробате ќе ја правите уште 100 пати. Неверојатно е мека, сочна и вкусна, посебно со јогурт. Идеална е за брза вечера или појадок…
Состојки:
3 јајца
1 лажичка сол
1/2 лажичка црн пипер
2 лажици кисела павлака
100 мл масло
200 мл јогурт
6 лажици брашно
2 лажици гриз
1/2 кесичка прашок за печиво
1 тиквичка
1/2 страк праз
1 домат
сусам
Упатството за подготовка можете да го видите во видеото подолу:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Семки од сончоглед – толку здрави а често запоставени

Научните студии покажале дека семето од сончоглед содржи супстанции кои помагаат за побрзо заздравување на …