Совети кои ќе го поправат незадоволството во креветот: Еве како за лошиот секс да разговарате со партнерот!

Подолу дознајте што треба да направите доколку сексуалниот однос со партнерот не е задоволителен
Најдобриот однос со партнерот го имаме кога таа личност е и наш најдобар пријател и љубовник/чка во исто време.
Сексот е важен фактор во врската и ако не е добар, тоа често доведува до раскинување. Ако вашата врска со саканото лице поминува низ сексуална криза, треба да работите на тоа на вистински начин.
Затоа, американскиот љубовен терапевт Тифани Л. Дејвис Анри сподели неколку совети и потези што треба да се преземат.
Изберете го вистинското окружување
Изберете го најдобриот и најопуштениот момент за да започнете ваква глупава тема. Најдобро е да разговарате за време на вечерата или кога ќе се смирите за да гледате телевизија, удобно сместени на каучот.


Започнете позитивен разговор
Критиката обвиткана со пофалби е подобра од самата критика.
Реченица како: Многу е убаво кога ме бакнуваш по вратот. Може и почесто вака”, секогаш функционира. Од друга страна, не кажувајте: Ме вознемирува кога толку бргу ќе тргнеш во акција”.
Не очекувајте чуда
Треба да се ослободите од сите работи што вашиот партнер не можат да ги променат, дури и ако сака. Ова, меѓу другото, се однесува на неговиот природен мирис на телото.
Затоа, мора да бидете свесни дека не можете да ја промените вашата личност, туку само одреден начин на однесување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Бонбониера колач“: Врвен десерт а се подготвува без мака!

Ова е врвен десерт а се подготвува без мака – без варење и печење! Состојки: …