Корона вирусот тешко ќе опстане во организмот кој ги има овие витамини и минерали: Пијте ги како превенција!

Руските лекари советуваат дека за време на сезоната на вирусот корона, зџадолжително да се пијат овие витамини…
Лекарите ширум светот, вклучително и руските лекари, дошле до заклучок дека телото може успешно да му одолее на вирусот корона ако ги има овие витамини.
Затоа, за да го зајакнете телото и да го подготвите за нов бран пандемија, пијте ги овие витамини:
Витамин Ц – двапати на ден. Во тешки случаи (при болнички третман), витамин Ц се дава интервенски.
Витамин Д3 секој ден. Без доволно количество на овој елемент во трагови, имунолошкиот систем не може да функционира нормално;


Мелатонин – ноќе околу 0,3 мг до 2 мг. Докажано е дека пациентите заразени со Ковид-19 добиваат шема на спиење и затоа дефинитивно треба да им се препише мелатонин. Важно е за правилно функционирање на целиот организам; Без добар сон, нема добар одмор.
Цинк – 75 до 100 мг на ден, со текот на времето дозата може да се намали на околу 50 мг. Околу 25% од популацијата страда од недостаток на цинк во организмот, што е честа последица на неисхранетост или долготрајна употреба на одредени лекови. Цинк е попотребен за оние кои имаат дијабетес, бидејќи во тој случај елементот во трагови брзо се излачува во урината;
Магнезиум – во некои случаи се дава интравенски.

Напомена: пред да почнете да ги користите овие витамини најдобро да се консултирате со лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Фотки на девојка станале хит на интернет бидејќи ги има НАЈДОЛГИТЕ НОЗЕ на светот!

Девојка од Монголија е висока 205 сантиметри и ги има вторите најдолги нозе на светот. …