(Рецепт) САМО 2. СОСТОЈКИ – 1. лажичка од оваа смеса исфрлува се што е штетно од телото: Грчки народен лек за опоравување, спречува депресија и рак!

Старите Грци го користеле овој народен лек пред 600 години.
Овој лек за лекување е спомнат во Илијадата на Хомер. Неверојатниот вкус е и заздравувачки. Оваа супер моќна мешавина се состои од само две состојки.
Кога ќе изедете една лажица од оваа мешавина, ќе внесете цинк, железо, растителни влакна, магнезиум, калциум, бакар и бројни витамини во организмот, особено оние од групата Б, и овие се скоро сите клучни состојки неопходни за организмот.
Според истражувањето, оваа комбинација на природни состојки е ефикасна во регулирањето на маснотиите во крвта, особено ЛДЛ и ХДЛ холестеролот.
Покрај елиминацијата на аритмијата, високиот крвен притисок, оваа мешавина ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфата, што дава дополнителна енергија по напорна работа.


Студијата покажува дека редовната употреба на оваа мешавина може да ги реши проблемите со хроничен замор, вознемиреност и депресија.
Научна студија објавена во стручни списанија тврди дека оваа мешавина ја намалува депресијата, атеросклерозата, мултиплекс склерозата и високиот крвен притисок.
Содржи дури 182. елементи кои се корисни за здравјето на организмот, а особено има висока концентрација на антиоксиданти кои го спречуваат развојот на карцином и други сериозни болести.Оригинален рецепт:
300 грама таан
300 грама природен мед
Подготовка: во сад измешајте ги таанот и медот, а можете да додадете и сецкани ореви, бадеми, ф’стаци или лешници. Смесата ставете ја во тегла и чувајте ја во фрижидер.
Консумирајте од 1. до 2. лажички од оваа смеса секој ден, а на децата им е дозволено да земаат 1. лажичка секое утро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. зборови кои ќе го променат текот на вашата врска: Обидете се да го кажувате ова почесто и вашата врска ќе цвета

Три збора што треба да ги кажувате во врската… Еден љубезен збор отвора и железна …