Застрелан 23. годишен рапер – Починал на лице место

Раперот Брис,со вистинско име Кристофер Тедвел, беше убиен од истрели од огнено оружје, пренесува Метро. Неговата смрт ја потврди полицијата во Сакраменто, каде се случи трагичниот настан.
„Еден човек добил рана опасна по живот и починал на местото на настанот. Пред пукањето дошло до судир меѓу два автомобили, за кои се верува дека се поврзани со случајот“, рекле тие.
Брис неодамна објави музичко видео за својата нова песна Hammi,, а беше познат и по песните Panhandling, Sparked a Fuse и Lightning McQueen.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЧУДНА СОСТОЈБА – Петар Грашо на концерт гризнал обожавателка за нога, многумина шокирал со својот чин

Петар Грашо на еден од своите концерти гризнал за нога една обожавателка, што многумина шокирало. …