(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

“Тие се навистина среќни заедно. Целото нејзино семејство, родители, браќа и сестри ја поддржуваат и тие се многу среќни и возбудени поради неа”, изјавил извор близок на актерката, додавајќи дека во овој чекор ја подржува и нејзината ќерка Ава (22), од бракот со Ричи Самбора.

View this post on Instagram

My favorite person on earth. 40 years later

A post shared by Heather Locklear (@heatherlocklear) on

Хедер и Крис биле во љубов уште од средно училиште, а тие повторно го воспоставиле контактот пред неколку години. Нивната врска била нестабилна, поради злоупотребата на актерката од алкохол и наркотици, но на крајот решила да побара стручна помош во приватна институција за рехабилитација и е „чиста“ веќе повеќе од една година.
Хедер е фотографирана во Лос Ангелес минатата недела со дијамантски прстен на нејзината рака и заштитна маска на која пишува „Се смеам“.

„Навистина е супер и инспиративно да се види како Хедер успеа да го сврти животот“, заклучил еден семеен пријател.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) 40. дена поради сепса била во кома и го видела „другиот свет“: Исповест на познатата новинарка Маја Жежељ и нејзиниот сопруг

Познатата белградска новинарка и водителка на Дневник на TV N1 Србија паднала во кома поради …