(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер.
Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“.
Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога.

Во последниве години, актерката имаше тешка борба со наркотици и алкохол, како и депресија, а во 2018. година беше уапсена кога изврши две прекршоци и’ и се спротивстави на полицијата во алкохолна состојба. Сепак, таа одлучи да го сврти животот – и очигледно успеала!

Хедер пред две години, кога беше фотографирана во моментот на апсењето

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МНР ги објави препораките за влез во Грција до 24 мај – Какви се’ документи ќе ви бидат потребни!

МНР информира дека Владата на Хеленската Република, донесе нова заедничка министерска одлука со која од …