(ВИДЕО) Средил се’ во 23. квадрати: Кога ќе го видите овој стан никогаш нема да посакате да живеете во голема куќа!

Минималистичкото уредување е тренд кој се здоби со голема популарност…
„Потребно е малку за среќа“. Доказ е овој стан во предградието на Мелбурн, кој се наоѓа среде зелена оаза. Станот од 23. метри квадратни во кој живее едно лице е вистински одраз на минимализмот во архитектурата и дизајнот на ентериер.
На 23. метри квадратни има кујна, дневна соба, спална и бања. Пред станот е голема тераса до која се доаѓа со минување низ голем стаклен ѕид, што остава впечаток дека станот е многу поголем.
Погледнете како изгледа ова фантастично станче:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Сите благодети на кафето: Ги намалуваат шансите за рак, го подобруваат памтењето…

Умерената потрошувачка на кафе (до 4 филџани на ден) всушност го продолжува животот Иако честопати …