(ФОТО) Познатата глумица објавила селфи без шминка: Фановите воодушевени како изгледа на 53. години

Убавата актерка Салма Хајек често објавува свои фотографии без шминка. Сепак, фановите и понатаму се воодушевуваат од тоа колку добро изгледа на 53. години.


View this post on Instagram

#selfiesunday #nofilter #nature


A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Како што вели, неколку производи се одговорни за нејзината беспрекорна кожа. „Јас сè уште немам ботокс или полнила … ништо. Понекогаш мислам дека ми треба нешто, но не знам што“, рекла таа во интервјуто за „Харперс Базар“.
Ова селфи е последно во низата нејзини фотографии без шминка.

Холивудската sвезда, исто така, во друга прилика открила и дека прескокнува да се измие.
„Од баба ми научив дека кожата ноќе го компензира сето она што и недостасува во текот на денот“, изјави таа еднаш за „Њујорк Тајмс“.

View this post on Instagram

Agua 💧 #water #nomakeup

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Всушност, нејзината омилена „козметика“ е ружината водичка.

„Шминката ја отстранувам со кокосово масло, но секогаш ги отстранувам остатоците со розова вода после тоа“, изјави таа за магазинот Алур.минката со кокосово масло, но потоа остатоците ги отстрануам со ружина водичка“, изјави таа за магазинот „Алур“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пет знаци дека сте во врска со вистинската личност

Го запознавте партнерот од соништата и веќе некое време сте заедно. Сакате да верувате дека …