Дарко Лазиќ ја открил диетата со помош на која ослабнал 60. КИЛОГРАМИ!

Популарниот пејач, по долгогодишно борење со килограмите, конечно ја донесе својата линија до совршенство.
Дарко Лазиќ во изминатите неколку месеци успеа да истопи 60. килограми. Пејачот имал операција на желудникот, по што морал да помине на специјална диета.
Вовел висококалорична храна, како што е путер, потоа високо протеинска храна како месо, риба, јајца, сирење, јогурт, млеко во прав, путер од кикирики во мали количини.


Да потсетиме, Дарко Лазиќ, по сообраќајната несреќа што ја имаше во октомври 2018. година, ја доби борбата за неговиот живот, но поради тоа што не се движеше, добил килограмите, што му го отежнувале движењето. По неговото закрепнување, пејачот одлучил да се подложи на операција на желудник и да се посвети на ригорозна диета, што даде видливи резултати.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Том Брејди се колне во овие трикови за јакнење на имунитетот!

НАЈДОБРИОТ американски играч на рагби (американски фудбал)  во историјата, Том Брејди, е навикнат да го …