Белката го лекува високиот крвен притисок: Еве како!

Ако страдате од висок крвен притисок, мора да го прочитате ова…
Белката помага во регулирање на крвниот притисок! Одлична вест, зарем не? Јајцата ја содржат супстанцата наречена пептид, која според истражувањето го намалува крвниот притисок, го блокира производството на ензими кои го зголемуваат крвниот притисок.
Научниците го спроведоа експериментот врз глувци, давајќи им пептиди во количини што обично имаат 6 белки од јајце.
Резултатите биле изненадувачки: пептидот ја има истата моќ како мала доза на лек со висок притисок. Излезе дека јајцата исто така го контролираат шеќерот во крвта и го намалуваат „лошиот“ холестерол.


Значи, јајцата се многу добри за здравјето, затоа се препорачува редовно да ги консумирате.
Најдобро е да се јадат варени јајца затоа што е докажано дека го намалуваат крвниот притисок. Овие информации се засноваат на студија во која пептидот бил изложен на висока температура.
Ако страдате од висок крвен притисок, холестерол и шеќер, препорака на лекарот е да јадете варени белки од јајца или 1 варено јајце секој ден за појадок.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10. најчести женски и машки фантазии: Сакаат да водат љубов на отворено, сакаат да снимаат „акција“

За сите кои бараат инспирација за подобар секс со партнерот или само се интересираат за …