(ФОТО) ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР: Споделил фотографија пред и после зависноста од дроги и станал хит на интернет

Неговата приказна многумина инспирирала…
Минатата недела, корисник на „Редит“ објави пред/по фотографија од дечко кој успеал „да го сврти“ животот, откако успеал да се извлече од пеколот на дрогата, а објавата станала вирална. Авторот на постот истакна дека момчето што успеало „да се состави“, заслужува секое признание.

This guy who turned his life around after quitting drugs! (@justalotofpain on twitter) from nextfuckinglevel


Излегло дека момчето на фотографиите е Тревис кој прославил 745. дена трезвеност на Твитер минатиот месец. Тој бил зависен од опијати и бензодијазепини.


Откако сфатил дека неговиот пост е вирален, тој на „Редит“ споделил повеќе детали за неговата борба со зависноста.
„Најтешкото нешто што сум го направил во животот. Бев на третман повеќе од една и пол година затоа што не можев да си верувам“, напишал тој.

Неговата приказна инспирирала многумина, но исто така и’ охрабрила многу други луѓе кои се борат со зависност да ги споделат своите пред/после фотографиите…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …