(ФОТО) Ванеса Брајант ги блокирала фан страниците на Коби Брајант на интернет: Причината „крши срца!“

БРАЈАНТ во текот на викендот испратила емотивна порака до обожавателите на Коби Брајант објаснувајќи ги неодамнешните измени што ги направила на нејзината страница на Инстаграм за да може да продолжи понатаму по неочекуваната смрт на нејзиниот сопруг.
Ванеса им се заблагодарила на обожавателите на Коби за поддршката, но исто така истакнала дека таа и нејзината ќерка Наталија (17) мора да ги блокираат фан страните на обожавателите на нејзиниот сопруг кои објавуваат фотографии од Коби и нивната ќерка Џиџи кои загинаа во несреќата на хеликоптерот на 26. јануари.


„Јас и Наталија моравме да блокираме фан-страници затоа што е тешко да се дојде на интернет и постојано да се гледаат фотографии од нашите сакани Џиџи и Коби под секој квадрат на нашите страници за истражување“, напишала Ванеса. “Блокирањето на фан страниците помогна во промена на алгоритмот”.
„Ве сакаме сите вас, но ве молиме разберете дека требаше да го сториме тоа за да можеме да продолжиме понатаму, не затоа што не ве цениме“, додала таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …