(Рецепт) Во неговата моќ се колнат и лекарите: Овој НАРОДЕН ЛЕК успешно спречува анстанување инфекции и камен во бубрегот

Природната медицина има решение за секој проблем…
Нема сомнение дека улогата на бубрезите во организмот е повеќекратна. Тие се одговорни за исфрлување на токсините, одржување на pH на крвта, баланс на електролити и производство на одредени хормони. Тие се многу важни за правилно функционирање на целиот организам, така што во согласност со тоа, треба да се посвети посебно внимание на нивното здравје.
Народната медицина има решение за секој проблем, а овој пијалок ќе го зачува здравјето на бубрезите на најдобар начин и ќе спречи формирање на камења.
Станува збор за магдонос или чај од ова растение. Тој е благ диуретик и антисептик што помага во чистење на телото од штетни работи. Исто така, содржи основни хранливи материи кои помагаат во работата на овие органи и успешно го спречуваат формирањето на бубрежни камења и инфекции.


За подготовка на овој чај, најдобро е да се користи свеж магдонос, а може да се користи и неговиот корен. Еве како да го направите сами. Една лажица свеж сецкан магдонос полијте со 200 мл врела вода и оставете да отстои 5 минути, а потоа исцедете. Препорачаната доза е до 3 чаши неделно. Можете да го пиете во секое време од денот, освен доцна во ноќта.
Посебно внимание
Бидејќи здравјето на бубрезите е нарушено од секојдневните навики, ве советуваме да го земете предвид внесувањето на солта во организмот, хидратацијата на организмот со доволна количина вода, потрошувачката на алкохол и цигари, физичката активност и бројот на часови на спиење.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …