(ВИДЕО) Минијатурен коњ почнал да трча по сопственикот: Призорот го разнежнил светот – еве и зошто!

Повеќето животни младенчиња се многу слатки, освен можеби пајаци и змии. Во категроијата на прекрасни бебиња животни спаѓаат и малечките пони.
Објавена е снимка од минијатурен коњ (бебе пони) што е толку симпатично што ги стопи срцата на луѓето ширум светот. Никој не може да негира дека ова е нешто навистина посебно.
Видеото прикажува мало коњче што се врти околу маж. Мажот прво се обидува да избега, а бебето го прифаќа предизвикот и почнува да се врти наоколу. Мажот застанува и тогаш да му дава шанса на бебето да ги стаса.
Жената која ја снимашла таа прекрасна сцена објаснила дека понито има само три дена. Мајката на бебето пони исто така е во видеото и дошла да провери дали нејзиното бебе е безбедно. После тоа, човекот го задева бебето и повторно истрчува, а понито го следи.
Мажот тогаш застана, а бебето му трча меѓу нозете. После тоа, мајката на бебето пони пристапува како да сака да го пофали дека трча како голем.
Се разбира, таа снимка стана многу голем хит на Интернет.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. …