(ФОТО) Популарната пејачка Ана Николиќ ослабнала 50. килограми а ова е нејзината диета: „Симнувањето на вишокот е работа на ПСИХА!“

Ана Николиќ успеала да изгуби повеќе од 50. килограми, а открила како ја регулирала нејзината тежина и како изгледа нејзината диета.


View this post on Instagram

#trainhard #everyday #trainingmotivation 🏃🏼‍♀️🏋🏼‍♀️🧘🏼‍♀️


A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial) on


“Мојата тајна како ја изгубив тежината. Најважно е внесувањето течности. Имам утринска рутина. Штом станам, пијам 2 чаши вода. Понекогаш со лимон, а понекогаш и без. Ова е проследено со мојот појадок, често јајце на око со домат или нешто друго понекогаш можеби само свежа салата или житни култури.Во текот на ручекот јадам бело месо или риба со варен зеленчук.Исфрлив јаглехидрати (бело брашно), се држив до внес на калории од 1000 до 1200 калории. Се откажав од слатки, но и месо и внесував повеќе риба. Ако ми паднеше шеќерот тогаш јадам лажица нутела и замислувам дека сум изела цела тегла. Губењето вишок килограми е прашање на психата“, рекла таа и додала:

View this post on Instagram

📸

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial) on

“Едно лице мора цврсто да одлучи дека сака да смени нешто и ќе успее. Првиот месец е тежок, но се навикнувате на тоа. Со помош на апчиња за слабеење не се чувствував гладна и немав потреба да вечерам. Ако огладнев јадев зеленчук. Моркови, краставици или само зелена салата. Колку е помалку солено толку подобро. Пијам 2. до 3. литри вода на ден. Понекогаш 4!”, заклучила Ана Николиќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …