(ФОТО) Се сеќаате ли на Зумбул ага од серијата „Сулејман величествениот“? Во приватен живот е далеку од улогата која ја играл!

Зумбул-ага се смета за еден од најсложените ликови во турската серија „Сулејман величествениот“. Неговата улога е дизајнирана да трае неколку епизоди, но по реакцијата на публиката, било решено да остане до крајот.


View this post on Instagram

Reçel’giller den birini buldum 📸@emel.karakose


A post shared by Selim Bayraktar (@selimbyraktar) on

Обично актерите се споредуваат со нивните улоги во серијалот, но Зумбул-ага или Селим Бајрактар ​​е далеку од улогата што ја играше. Незгодниот лик од султанскиот двор е многу сериозен човек во реалниот живот.Селим се грижи многу да се вклопи, тој е сурфер и практикува разни вештини што му помагаат да остане во добра форма.

Селим Бајрактар ​​е роден на 17. јуни 1975. година во Ирак, од каде со семејството избегал кога имал само 13. години. Пред да дојде во Турција, неговиот татко работел во нафтена компанија. Како што еднаш рекол Селим, Садам Хусеин дошол во неговото училиште за време на часовите и му пристапил при посетата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„НЕ МИ СЕ ИСПЛАЌА! Џорџ Клуни одбил 35. милиони долари за еден ден работа

АКТЕРОТ Џорџ Клуни изјавил дека еднаш му биле понудени 35. милиони долари за еден работен …