(ФОТО) Мајка и ќерка ослабнале 80. килограми: „Промениле само една работа – Еве за што станува збор!

Таму каде што има волја, постојат начини. Оваа изрека ја докажаа овие две жени…
Кој сака да изгуби тежина, може да ослабне, но само ако има силна волја. Ние ви донесуваме една приказна која навистина инспирира. Имено, станува збор за мајка и ќерка кои решиле да променат нешто поврзано со нивниот изглед.
Ејми Алисон и Калиста Џонс изгубија околу 80 килограми заедно, и еве како!


Тие се мотивирале со промена на нивниот начин на живот
Џејми (40) и Калиста (18), како и повеќето од нас, влегле во новата година со одлука да ги подобрат своите фитнес способности но и здравје. Тоа било во 2016. година кога решиле да променат нешто во нивните животи. Тие се запишале на часови по танц.
За три години, танцувањето целосно ги променило нивните животи на подобро
Откриле нова насока на танц што ги обединила џез-музиката, танцот од осумдесеттите години од минатиот век, јога, пилатес и кикбокс. Иако звучи чудно, овој вид активност целосно го сменил нивниот начин на живот.

View this post on Instagram

You're my inspiration ♥️

A post shared by Cali Jean (@calijean_) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …