(ВИДЕО) Верувале или не? На маж од анусот му извадиле мртва риба – на хирурзите им се слошило за време на операцијата!

Кинез (30) кој завршил со мртва риба во анусот, тврди дека „случајно седнал на неа“, пишува „Daily Star.“.
Пациентот се јавил во болницата во кинеската провинција Гуангдонг на почетокот на јуни, откако почувствувал силна болка во стомакот.
Лекарите го испратиле на тестови кои ја открилепричината за проблемот – слатководна риба. Шокираните медицински сестри го прашале 30-годишниот маж што прави рибата во неговиот анус, а тој одговорил дека случајно седнал на неа.
„Мислите ли дека сум идиот?“, Наводно, прашал еден од докторите.
Рибата била преголема за да се отстрани со ендоскопија, па морале да ја отстранат хируршки. Така, откриле дека незгодните перки со боцки го прободеле ѕидот на тенкото црево на љубопитниот Кинез.
Од видеото на вадење на рибата јасно е дека на медицинскиот персонал му се слошило за време на операцијата поради неподнослива смрдеа.
Сè уште не е познато како рибата завршила во анусот и дали била жива или мртва кога при вметнувањето.
Лекарите обично наоѓаат невообичаени предмети во ректумот на мажите, така што минатата година пронашле лажица, спинери и многу божиќни украси..


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) На концертот на Адел во Лас Вегас ќе можат да дојдат само луѓе кои се вакцинирани и имаат негативен тест

Обожавателите кои сакаат да присуствуваат на концертот на пејачката Адел во Лас Вегас мора да …