(ВИДЕО) „Пита со леб“ која има скоро 5. милиони прегледи – проверете зошто

Потребно е:
леб за сендвичи
моцарела (мек кашкавал по желба)
шунка, пршута, сланина
рендан пармезан
маслиново масло
2 јајца
150 мл. млеко

Подготовка: изматете ги јајцта со млекото и во смесата натопете четири големи кришки мек леб, или повеќе правоаголни, според големината на калапот.
Една кришка леб натопете во смесата и ставете на дното на правоголен калап покриен со хартија за печење. На лебот прво ставете парчиња моцарела, тенки кришки шунка (сланина, пршута…), повторно леб…На истиот начин ставете три слоја леб и полнење. По површината на четвртиот ред леб наросете рендан пармезан и накапете со маслиново масло. Печете 25. минути во рерна загреана на 180 степени.

Топлата пита извадете ја од рерна, оставете неколку минути да се излади во калапот, па префрлете на чинија и послужете.

Un gustoso e veloce plumcake con un ripieno filante! <3

Prova il 💛PLUMCAKE TRAMEZZINO💛: ricetta facile e veloce! 👌👌👌Per la ricetta ➡️➡️➡️ http://bit.ly/plumcake-tramezzino ◀

Gepostet von Gnam Gnam am Mittwoch, 4. Oktober 2017

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …