(ВИДЕО) ЗЛАТНИ РЕТРИВЕРИ ЧУВААТ БЕБЕ – Само обиди се да и пријдеш: Верните кучиња го чуваат бебето!

Коно и Кајли се два златни ретривери кои се многу познати на Инстаграм. Нив ги следат 158. илјади луѓе, а неодамна пристигна нов додаток во нивното семејство, поради што нивната популарност дополнително се зголеми. Имено, овие две кучиња го прифатија бебето како да е нивно.


Девојчето ги освоило и тие не се одвојуваат од неа ниту за момент. Додека бебето спие со цуцла во устата, Коно и Кајли лежат со главите на неа и мирно ја набљудуваат додека не се разбуди.
Заштитнички настроени нема да дозволат некој да допре до новиот член на нивното семејство.

Златните ретривери се познати како разиграни, лојални и нежни кучиња, па затоа често се наоѓаат на списоците на најпопуларните раси. Тие се идеални за семејство затоа што обожуваат деца.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 08.08.2022: Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен Љубов: Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да направите љубоморна сцена. …