(ВИДЕО+ФОТО) СЕР ТОМ ЏОНС ДЕНЕС ГО СЛАВИ 80.РОДЕНДЕН! Го прогласила мртов по раѓањето а го оживела баба му со кофа ладна вода!

„Ме прогласиле за мртов по раѓањето, а баба ми ме нурнала во кофа со ладна вода и ме ‘оживеала’…“
„Не сум испуштил ниту глас, не сум плачел, па медицинскиот персонал помислил дека сум мртов … Бабицата и рекла на мајка ми: Жал ми е, многу ми е жал, бебето не дише’… Но, за среќа, баба ми била таму, раскажа Том.
Легендарниот пејач Сер Том Џонс денес го слави 80-тиот роденден, а во таа пригода, британското радио „Би-Би-Си 2“ емитуваше приказни за него и неговата работа цела недела. Том бил гостин на програмата и открил интересни детали од детството.


Џонс раскажал како после раѓањето го прогласиле за мртов
„Не сум испуштил ниту глас, не сум плачел, па медицинскиот персонал помислил дека сум мртов … Бабицата и рекла на мајка ми: Жал ми е, многу ми е жал, бебето не дише’… Но, за среќа, баба ми била таму. Донела кофа полна со ладна вода, ме фатила за глуждовите и ме вронила во неа…Секако, веднаш ме слушнале. Баба ми, буквално ме оживеала“, рекол Том.

loading...


Освен инцидентот на раѓањето, музичарот се сетил и на своето тешко детство во Велс за време на онлајн концертот „’One World: Together At Home“. Тогаш се заразли со туберкулоза.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Утре е голем празник – Крстовден: Кој се крсти со крст тој на Крстовден пости – Утрешниот ден ќе ни покаже каква зима не чека!

Македонската православна црква и верници на 27. септември слават есенски Крстовден, денот кога е пронајден …