(ВИДЕО+ФОТО) Ви донесуваме снимки од плажа во Грција: Не се плашете ако од граница ве одведат прво во непознат хотел – еве за што станува збор!

Сè уште не е потполно јасно како која земја ќе ја промени својата туристичка понуда во согласност со пандемијата, а вестите од Грција во Македонија се следат со најголемо внимание.
Атинската плажа „Акти Вулас“ е една од најпосетуваните кога станува збор за атинските плажи. Добро организирана и полна со содржина, обично лесно привлекува туристи, но не овој викенд.
Утрото на оваа плажа изгледаше вака – никој не се протегаше на сонце, освен неколку случајни минувачи.

 

На оваа, како и на сите други плажи, јасно е наведен правилникот, во кој се вели дека растојанието помеѓу два чадори мора да биде четири метри, забрането е да се преместуваат лежалките под чадорите, а во кафулиња,на штандовите и сите места каде што се формира ред, клиентите мора да држат растојание од метар и половина.
Халкидики и Тасос се зафатени со подготовките за секој нов гостин. Така, деновиве, првите пливачи биле видени на плажите во Пефкохори, Нео Марматис и на островот Тасос.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Преправена“ виенска чоколадна торта

Никогаш доволно рецепти за десерти кои се подготвуваат брзо и едноставно, а воодушевуваат со вкусот. …