(ФОТО) Во Дојран на слобода: Ем без карантин ем без заштитна опрема!

Дојран од вчера доживува ренесанса…
Туристичкото место на југот од нашата земја доживува своевидна ренесанса бидејќи на почетокот на јуни е преполн со посетители…Поточно голем дел од оние кои избегаа од 80. часовниот карантин во Скопје, Куманово, Штип и Тетово си најдоа засолниште таму.
Но, најтрагично е што градоначалникот на Дојран морал да побара помош од полиција и гранична полиција за да „посетителите“ ги доведе во ред.
Поточно,. Ангов е разочаран од неодговорнит однос на граѓаните кои без маски се шетаат, седат по кафеаните и се дружат…

loading...


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати …