Дневен хороскоп за сабота, 06.06.2020: Се грижите за решавање на недоразбирање во врска со некој близок, но се плашите од нови компликации…

Овен
Љубов:
Нема потреба да се предизвикува некој близок на емотивна конфронтација. Размислете внимателно за нечии зборови и постапки.
Работа:
Правилното вреднување и добар став носи дополнително олеснување, искористете го вашето практично искуство.
Здравје:
Поштедете се од досадните обврски што ве исцрпуваат.

Бик
Љубов:
Ви се чини дека саканата личност реагира на секој ваш миг. Направете забава за двајца, бидете доволно имагинативни.
Работа:
Чувствувате прилив на позитивна енергија, мислите дека сè што започнувате можете да го донесете до крај подобро од вашите соработници.
Здравје:
Важно е да уживате во убави работи кои ве инспирираат на позитивно расположение.

Близнаци
Љубов:
Се грижите за решавање на недоразбирање во врска со некој близок, но се плашите од нови компликации. Не бидете премногу строги со партнерот.
Работа:
Преземете дополнителни мерки на претпазливост во непознати ситуации, бидете поумерени во очекувањата.
Здравје:
Важно е да се биде во позитивно опкружување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Компликатор, педантерија и злопамтило: Овој хороскопски знак најмногу ги нервира останатите знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …