(ВИДЕО) ХРАБРОСТ СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Старец, на неверојатен начин, спасен од пожар во Париз

Среде пандемијата во Париз еден човек во години покрај изолацијата поради корона вирус, морал да бара спас и од пожарот што се случил во неговиот стан…
Старец кој останал заробен во станот за време на пожар во една зграда во Париз успеал да се спаси благодарение на брзата реакција на тројца млади лица.
Додека старецот стоел на терасата, а зад него се гледал густ чад, тројцата млади со неверојатна брзина се качиле по ѕидот на зградата. Го извлекле старецот и го префрлиле на соседната тераса која не била зафатена од пожарот.
Снимката за кратко време стана вирална, а за само неколку часа ова видео е погледнато скоро 550.000 пати, а има повеќе од 9.000 лајкови и таа бројка од минута во минута расте.
Погледнете како изгледало спасувањето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Древно пророштво на германски свештеник од 17. век: Една мала земја сите ќе се обидат да ја уништат, но во неа ќе се симне БОГ!

Ова пророштво е објавено во книгата „Тајните на пророците“ и го опишува 21-от век на …