(ВИДЕО) ТЕОРИЈА НА ЗАВЕРА – ПОРАДИ ОВА НАСТРАДАЛА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: позната хакерска група открива нови шокантни детали за мајката на принцовите Вилијам и Хари!

Хакерската група „Анонимуси“ се врати по три години неактивност.
На профилот на Твитер, групата објавила неколку шокантни детали за смртта на принцезата Дајана, што ќе ви направи морници по телото. Анонимен твит сугерирал дека смртта на принцезата Дајана, наводно, била далеку поголем заговор на кралското семејство на кое му припаѓала.
Групата хакери силно укажува дека кралското семејство морало да ги скрие своите тајни а за да го стори тоа, тие наводно планирале да ја елиминираат принцезата Дајана и трајно да ја замолчат.
Анонимната група која се врати по тригодишна пауза додаде „масло на огинот“ во теориите на заговор околу фаталната несреќа што ја уби принцезата Дајана на 31. август 1997. година.

Во 1996. година, принцезата се развела од принцот Чарлс. Пред да ги прекине врските со кралското семејство, принцезата Дајана забележала штетни докази за поврзаноста помеѓу трговијата со луѓе и кралското семејство. Според Анонимуси, принцезата Дајана го снимила сведочењето на жртвата, која, наводно, била силувана во Кралскиот двор. Не само тоа, Дајана исто така работела да добие повеќе сведочења на жртвите и да создаде докази за злосторства.
Но, пред Дијана да го стори тоа, таа починува во сообраќајна несреќа. Анонимуси откриваат дека не станува збор за несреќа, туку за наводно убиство на Дијана, која нејзините следбеници официјално ја викаа Ружа на Англија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …