(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, додека неговиотр вдовец открива дека „плачел два дена“, но дека сега е подготвен да ужива во неговото наследство.
Филип Клименс (81), поранешен свештеник на англиската црква, починал на 31. мај во болничка просторија која била затворена за посета среде пандемија на коронавирус.
Вдовецот Флорин Марин, кој е 54. години помлад од неговиот сопруг, рекол дека е вознемирен по смртта на неговиот сопруг, но дека два дена жалост се „доволни“ и тој знае дека неговиот покоен сопруг не би сакал да биде тажен.

View this post on Instagram

Thnks the sun

A post shared by Florin Marin (@florinmarin1) on

Наместо тоа, тој со задоволство ќе ужива во износот од 150.000 фунти што ќе ги добие од неговата полиса за животно осигурување, домот од 100.000 фунти што тој го наследи по смртта на Клеменс и доживотна пензија од 2.000 фунти месечно.
Флорин открил дека починатиот свештеник се разболел затоа што не можел да оди во Велика Британија за да го види својот лекар поради карантин и немал доволно лекови. Нему најпрво му се појавила треска, а кога станал дезориентиран, бил пренесен во болница затоа што се сомневале на вирусот корона. Но, кога тестовите покажале дека тој е негативен, тој бил пренесен на кардиологија, каде наскоро најпрво паднал во кома, а потоа починал.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …