(ВИДЕО+ФОТО) МАЛКУ Е ПОТРЕБНО ЗА СРЕЌА: Мала куќа од 46. квадрати станала рај за петчлено семејство: Не е тесно кога се ќе се „стокми“!

Ви донесуваме уште една приказна за малите куќи кои станаа хит во светот
Оваа мала куќа, сместена во Америка, била изградена со комбинација на цврсти и монтажни материјали. Иако има само 46. квадратни метри – вкупно 3. соби, таа станала простран рај за петчлено семејство.
Погледнете како изгледа сето тоа:
Дневна соба

Голема спална соба

Мала спална соба

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Преправена“ виенска чоколадна торта

Никогаш доволно рецепти за десерти кои се подготвуваат брзо и едноставно, а воодушевуваат со вкусот. …