АлсатМ со неофицијални бројки за корона вирус во Македонија: 79 нови случаи со Ковид-19 и 2 мртви во последните 24 часа

Во последните 24 часа, кај нас се регистрирани 79 нови случаи на „Ковид-19“, додека се извршени 835 тестови и 2 пациенти го загубија животот.
Новите случаи се наведени според следниве градови:
Скопје 44
Куманово 9
Штип 3
Прилеп 1
Тетово 8
Струга 1
Велес 3
Манастир 1
Охрид 1
Гостивар 6
Делчево 1
Неготино 1
Пациентите кои починале се од Прилеп, а другиот од Струмица. Додека 8. пациенти целосно закрепнале.

Извор: Алсат

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …