(ФОТО) Овој мост остава без здив: Фотографии ги преплавиле социјалните мрежи а изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Ако фантазирате за патување во Виетнам и ви треба само малку мотивација за конечно да купите билет за авион, тогаш оваа приказна е дефинитивно тоа…Секако, кога во светот, поради пандемијата со коронавирусот ќе се создадат услови за патување со авион…
Новиот виетнамски мост со својот необичен изглед и наметливост веќе се натпреварува за списокот на чуда на светот .
Ако фантазирате за патување во Виетнам и ви треба само малку мотивација за конечно да купите билет за авион, тогаш оваа приказна е дефинитивно тоа…Секако, кога во светот, поради пандемијата со коронавирусот ќе се создадат услови за патување со авион…
„Златниот мост“ е атракција која веднаш стана место број еден за посета.
Она поради што овој пешачки мост го прави посебен се огромните тупаници кои го придржуваат – помеѓу нив се протега 150. метри долга патека со поглед на природни убавини.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Солени галети на баба

Потребно е: 300 г брашно (интегрално) 100 г путер 1 јајце 2 лажици сончоглед 2 …