Дали за време на карантинот поради Ковид-19 ќе ја имаме најголемата бројка на заразени? Неофицијални извори велат дека во Македонија има околу 160. новозаразени

Изворот на канал 5, кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на заразени особено во Скопје.
Сепак, уште еднаш се потврдува дека бројките се неофицијални и дека треба да се земат со резерва.
Канал 5 ги замолува сите граѓани на нашата Македонија независно на која етничка верска заедница припаѓаат ,сериозно и венаш а ги применуваат сите препораки за заштита од овој опасен и смртоносен вирус:
Маска задолжително да се носи во секој затворен простор, помалите маркетите да не дозволуваат да влегуваат муштерии без маски, зелените пазари да постават редари за да не дозволуваат и меѓу тезгите да пазаруваат муштерии без маски
Очекуваме во текот на денот да ги добиеме точните информации за бројот на новозаболените

Извор: канал5

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …