(ФОТО) Славна пејачка имала несреќа и се јавила од болница: „Сликата е црно бела да не ја видите сета КРВ!“

Пејачката е донесена во болница откако доживеала несреќа.
Софи Елис Бекстор се јавила со црно-бела фотографија од болницата, откако паднала од велосипедот.
На фотографијата се прикажани многу гребаници, но исто така се чини дека пејачката се здобила со повреди на окото.
„Објавив црно-бела фотографија за да не ја видите сета крв“, напиша 41-годишната пејачка во нејзиниот пост, но исто така истакна дека се чувствува добро.
“Јас завршив во Ургентната соба минатата ноќ откако со велосипедот се стркалав по брегот на Темза. Јас објавив црно-бела фотографија за да не изгледа толку крваво. Добро сум. Имам само неколку модринки и рани. Сакав да се заблагодарувам на персоналот во болницата што повторно ме состави”, напишала таа меѓу другото покрај фотографијата.

View this post on Instagram

EDIT – hello all. Thank you for all the lovely messages. I should have said that the main reason I posted was to thank the incredible folk who stopped and helped (although the sympathy is very cheering) so don’t worry I’m ok and being well looked after. Richard has been amazing and the kids are being very sweet ❤️ Lots of love. I ended up in a&e last night after I took a tumble from the tow path down to the side of the Thames on my bike during an evening cycle. I’ve put the photo in black and white so it’s not too gory. 🩸I am ok, just a bit bruised and sore. I want to thank the ambulance crew and the staff at west mid hospital (where I was born, as it happens) for gluing me back together. I also want to thank Lucas, Colin, Josh and Willow who were 4 runners who stopped and helped @richardjonesface and I when I hurt myself. You were so calm, thoughtful and reassuring. Thank you very much. I hope you see this message as I didn’t get your details. You’re all lovely people. Xxxx

A post shared by Sophie Ellis-Bextor (@sophieellisbextor) on

Таа, исто така, им се заблагодарила на луѓето што застанале и и’ помогнале, како и на многуте фанови кои и испратија пораки за поддршка и желби за брзо закрепнување.
Таа им се заблагодари на минувачите кои и помогнале на лице место, но и на работниците во службата за итни случаи и на болницата за укажаната лекарска помош.
Мајката на пет деца напомена дека во моментот е во болницата каде е родена.
„Не грижете се, сите се грижат за мене“, напиша Бекстор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …