(ФОТО) Роналдо објавил фотографија од ќерките и ги разнежнил фановите: „Се вљубувам секогаш кога ќе ги видам“

Бројни обожаватели признале дека „се растопиле“ на овој призор…
Познатиот фудбалер Кристиано Роналдо на Инстаграм објави фотографија од своите ќерки Алана и Ева Марија.

View this post on Instagram

Moments 💖 #staysafe

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

„Се вљубувам секогаш кога ќе ги видам“, напишал Роналдо веднаш до фотографијата на сестрите кои се насмеани и се гушкаат, од кои едната е близначка.
Алана и Ева се родени пред скоро три години, а Роналдо и неговата девојка, како и мајката на едно од девојчињата, Георгина Родригез, не престанаа да покажуваат колку се гордеат со нив на социјалните мрежи.

Објавата собра два милиони лајкови за само еден час, а бројни обожаватели признаа дека „се стопиле“ на оваа сцена.
„Тие се толку симпатични“, „Грижете се за семејството“, „Сакам вакви фотографии вака“, напишале во коментарите.
Роналдо има четири деца, најстариот Кристијан Јуниор, близнаци Матео и Ева и најмладата Алана Мартина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Банана крем колач: Брз летен десерт без печење!

Ќе уживате во феноменалниот вкус Состојки: 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила, 80 …