(ФОТО) ПРИМЕР ЗА ВОСХИТУВАЊЕ – Се преполовил а имал 226 килограми:„Јас сум доказ дека е се’ возможно!“

Момчето кое поради лекови и љубовта кон брзата храна дотуркал до 226. килограми одлучил да ги промени животните навики у денес се подготвува да го оствари сонот од детството – да стане професионален борач…
Момчето кое дотуркало до 226. килограми и се откажал од школувањето бидејќи се плашел дека нема да може да оди по кампусот или да седне во студентска клупа скоро ја преполовил својата тежина откако килограмите скоро го убиле, Џон Арпин (25) од Квинс во Њујорк, се здебелил поради лековите кои морал да ги пие затоа што во детството му била дијагностицирана тешка астма и алергија.


View this post on Instagram

That 10 year glow up challenge! 15 years old to 25 years old!! ⁣ ⁣ I won’t be kicking any bottle caps any time soon (mostly because I’ll fall on my ass 💀😂) but this is an Instagram “challenge” I can get behind! ⁣ ⁣ Being the biggest kid in school was always my biggest challenge. Middle school and high school was just an uphill battle honestly. I hated it. Wearing a 3XLT shirt at 15 years old to hide my huge belly. Trying to find some sense of “style” while trapped in one department store (DXL🖕🏼) was literally impossible. I DO NOT miss this time in my life at all. I was the definition of miserable here. ⁣ ⁣ Fortunately those days are far behind me now, and coming from where I did I know that going back there is never an option. I do not regret my past at all, I feel like it has taught me lessons I can never replicate. ⁣ ⁣ Now let me see your 10 year Glow up! ⁣ ⁣ #10YearChallenge #WayBackWednesday #TheGainzInBetween🧨🚀


A post shared by John "J-Arp" Arpino (@jarps_journey) on


На возраст од две години лекарите го ставиле на стероиден лек за астма, кој го земал до 18. година, цело време добивајќи на тежина. Но, за тоа секако придонела и љубовта кон „џанк храната“, признава Џон.
Неговиот омилен оброк се состоел од два сендвичи од печено говедско со кашкавал, помфрит, пржен кромид и пченкарни прженки, но кога во 2015. година доживеал напад на астма за време на кој скоро го загубил животот, се преплашил и одлучил да го промени начинот на живот. Одлучил да ја исфрли „џанк храната“ и почнал да оди во теретана и со тек на време дошол до 114. килограми.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …