Неофицијално инфо од Канал 5: Денес најмалку 115 новозаразени од Ковид – 19

Канал 5 неофицијално дознава дека бројката на новозаразени во последните 24 часа ќе биде меѓу 110 и 120 лица.

Канал 5 на нивната веб страна објави дека денес треба да очекуваме рекордна бројка на заразени од корона вирусот. Телевизијата „шпекулира“ со бројка од 115. новозаболени…
Останува да ги почекаме официјалните резултати од Министерството за здравство па да видиме за колкав број точно станува број.
Иако, до сега нивните информации беа блиску до вистината.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …