Дневен хороскоп за среда, 03.06.2020: Нема причина да бидете измамени од илузии или нечии ветувања…

Овен
Љубов:
Загрижени сте за настани што вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор да исполните нечии очекувања.
Работа:
Ви се нуди добра можност да ги докажете професионалните способности. Треба да ги проверите новите информации.
Здравје:
Ќе ви годи креативен одмор и релаксација.

Бик
Љубов:
Нема причина да бидете измамени од илузии или нечии ветувања. Разговарајте искрено со вашиот партнер.
Работа:
Ако се грижите за одржување на добар деловен рејтинг, мора да прифатите нечие влијание или мислење за мнозинството.
Здравје:
Премногу грижи влијаат на лошата концентрација и расположение.

Близнаци
Љубов:
Работите понекогаш изгледаат сосема различни од првиот впечаток што го имате. Делувајте според вашата совест кога ќе се сретнете со саканото лице.
Работа:
Не мора да се грижите за различни критериуми. Секој од соработниците има свој начин на толкување на настанот.
Здравје:
Ослободете се од непотребни грижи, подобрете го расположението.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 15.07.2020: Избегнување на отворен дијалог со блиска личност е знак на емоционална слабост…

Овен Љубов: Во средбата со некој близок, нема потреба да реагирате импулсивно, да го контролирате …