Во овој знак се раѓаат најголемите мајстори на манипулацијата: Ќе излажат кога ќе имаат потреба – се’ што ќе кажат проверете три пати!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Близнаци е многу тешко да се разберат и да се сфатат – променливоста и двојноста е вистинскиот збор за овој двоен знак.
Близнаци се експресивен и остроумен знак, но во него има две личности, обично дијаметрално спротивни – и никогаш нема да бидете сигурни со која ќе се сретнете.
Од една страна, близнакот може да биде друштвен, комуникативен и подготвен за забава, додека од друга страна, овој воздушен знак е внимателен, сериозен, немирен, не го држи место, неодлучен е, на многу начини, и покрај тоа – многу склони кон манипулација. Близнаците се знак што прво ќе ве излаже – или ќе ве лаже еден од нив, така што технички не можете да го третирате како лага, затоа што потекнува од само една половина од личноста.
Обата близнаци се во можност да користат манипулации со цел добро да се прилагодат на животната средина, моменталната состојба или да го добијат или постигнат она што го сакаат.


За близнаците е карактеристично што скоро никогаш нема да ви кажат што навистина мислат и чувствуваат, што ги прави привлечни до одреден степен, затоа што луѓето ги перцепираат како мистериозни и таинствени.
Тие се најголемите камелеони меѓу хороскопските знаци, затоа што тие се способни да се прилагодат на секоја ситуација, а со цел да ги добијат симпатиите и вниманието на луѓето околу нив, кои претежно се обидуваат да ги импресионираат и освојуваат со својата харизма.
Со близнак, никогаш не можете да бидете сигурни дали тој е искрен или едноставно ве заведува и манипулира со тоа што го знае за вас, за да го добие она што го сака.
Покрај сето ова, во близнакот има многу емотивна, интелигентна, чувствителна и љубопитна душа, па ако сте спремни да ризикувате да имате работа со два лика и да процените дали денес се занимавате со д-р Џекил или г-дин Хајд, еве неколку работи кои се важни да ги знаете за близнаците:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …