(ВИДЕО) Хуманост на дело: Потег за восхит помеѓу велешани!

Кога сакаме можеме да бидеме и хумани и ГОЛЕМИ…па од тие причини ви пренесуваме случка од Велес…

„Леонардо го имам сретнато неколку пати низ Велес. Секој што го има сретнато и застанато со него може да потврди дека е најкултурното и најучтиво детенце! Вчера додека седевме во парк ни пријде, приметив дека е босо и го прашав дали има патики а неговиот поглед ми кажа се! Видеото е ставено само од една причина, да мотивира секој да помогне на било каков начин затоа што и најмалата помош за некој може да значи многу“, напишал под видеото хуманиот Димитар Танев.

Извор:велесденес

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …