(ВИДЕО) УБАВ ГЕСТ: Уметници во Бразил со балони приредиле перформанс посветен на жртвите на корона

Група уметници се собрале во бразилската престолнина и извеле перформанс посветен на 30.000 жртви на коронавирус во таа земја.
Облечени во бело, уметниците пуштиле црвени балони во форма на љубовни срца на небото, со надеж дека ќе посочат дека бројот на починати од пандемијата во земјава е поголем отколку што покажува статистиката.
Бразил потврдил дека има повеќе од 529.000 случаи на инфекција со коронавирус и 30.058 смртни случаи од понеделник вечерта.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 15.07.2020: Избегнување на отворен дијалог со блиска личност е знак на емоционална слабост…

Овен Љубов: Во средбата со некој близок, нема потреба да реагирате импулсивно, да го контролирате …