(ВИДЕО) „Буди моја“ – трета песна на „Блу Бенд“

Третиот сингл на младите момци од „Blue Band“ е насловен „Буди моја“ и е авторско дело на момците од бендот, Димитар Симонов и Зоки Зоц, додека аранжманот го направи Дејан Стојановиќ од Либеро Бенд. Спотот кој е снимен на неколку локации низ Македонија, го изработи Алек Тасевски.
Потсетуваме дека овој нов сингл, доаѓа по претходните два, „Револвер“ и „Лажи ме“, од соработката со „2Бона“ и истите поминаа одлично кај публика.
Третиот проект на овие момци е само најава за новиот музички жанр на бендот, омилен кај младата публика.Наскоро очекувајте нова песна и спот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Се свршил синот на Бекам, Викторија не го крие воодушевувањето:„Не можеме да бидеме посреќни!“

БРУКЛИН Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц …