Секој е посебен: Откријте каков е секој знак кога ќе се вљуби – Ве интересира НЕКОЈ ПОСЕБНО?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Секој хороскопски знак реагира различно кога пеперутките се појавуваат во стомакот. Некои лесно влегуваат во партнерски односи, додека други гледаат три чекори напред…
Границата меѓу страста и занесот е особено тенка, така што хороскопскиот знак и владеењето на планетите е клучно во разбирањето на овој „проблем“.
Заљубувањето се случува со текот на времето, а понекогаш е потребно и долго време за навистина да се запознае некој. Затоа, мора да бидеме повнимателни и да не брзаме. Донесуваме краток водич за знаците на заљубување засновани врз хороскопските знаци.

Овен
Овој знак владее со Марс, планетата на енергија, акција и желба. Суптилно не постои во нивните животи кога се заљубени. Ако чувствувате ирационална, страсна, импулсивна енергија кон партнерот, можно е да сте заљубени. Овенот нема проблем со директност во врска со своите чувства или што сака во спалната соба. За нив, љубовта е како качување по карпа, ризична, возбудлива и опасна активност, така што не е изненадувачки ако од својот партнер побараат ветување за верност и вечна љубов по првиот состанок.

Бик
Бикот не се заљубува лесно, па кога се вљубува, обично е нешто сериозно. Треба да ја почувствувате таа животинска врска со партнерот, но и безбедноста во која можете да изградите зона за вашето „гнездо“. Кога ќе започнете да избирате нови постелнини со партнерот, тоа е знак дека сте заљбени. Бикот сака да биде достапен на личноста што ја сака, па дури и кога ќе добие покана да излезе со пријателите, тој може да одбие за да помине време дома со новиот партнер.

Близнаци
Близнаците имаат можност да го видат позитивното во сите. Ова исто така може да биде проблем бидејќи имате налепница „скршено срце“. Еден сигурен начин да бидете сигурни дека сте заљубени е да го поминете целиот ден со партнерот без потреба да се слушнете или гледате со друштвото. Може да флертувате со сите, но кога станува збор за интимност, се отворате само кон оние што ги сакате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Компликатор, педантерија и злопамтило: Овој хороскопски знак најмногу ги нервира останатите знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …